Kış banyosu nedir? Kış banyosu yapmanın faydaları

9

Kış aylarında kuruyan cildinizi kendine getirmek aynı zamanda çoğalan kızarıkları ortadan kaldırmak için hoş bir kış banyosu yapabilirsiniz. Peki kış banyosu nedir ve nasıl yapılır? Kış banyosu yapmanın cilde ve bedene verimleri nelerdir? Tüm detaylarıyla kış banyonun yararlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Kış aylarında cildin nem oranının düştüğü ve soğuk havanın tesiriyle cildiniz de zaman zaman problemler görülebilir. Bu cilt problemleri genellikle kuruluk, kızarıklık, pislenmeler hatta cilt teninde pul pul dökülmeler olma olasılığı daha yüksektir. Kış banyosunu öteki banyolardan ayıran özellik ise, tamamen bedendeki mikropları arınarak cilt yüzeyinin yumuşacık olmasını sağlamak. Kışın oluşan bu cilt problemlerini ortadan kaldırmak için hoş bir kış banyosu yapmaya ne dersiniz? Adım adım konutta kış banyosu yapmanın püf noktalarını aynı zaman cilde iyi gelen bu kış banyosunun bereketlerinin ne olduğunu haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. 

BANYO YAĞLARI KULLANIN

Sıcak duş cildin fazla kurumasına neden olarak değişik cilt tepkinlerine neden olabilir. Bu gidişatta banyo yaparken hem kokusu güzelinize gidecek hem de bedeninizin nem kazanmasına sağlayacak banyo yağlarını kullanabilirsiniz. 

Esans yağlar

BAKIM MASKELERİNİ ÖNEMSEMEME ETMEYİN

Kendinize kış aylarında hoş bir ritüel oluşturarak meselesiz bir mevsim geçirebilirsiniz. Gözeneklerin buğudan iyice açılacağı ve cildin mahsulü benimsemeye hazır hale geleceği bu seansta cilde içten dışa bakım yapan, yatıştıran ve derinlemesine ıslatan bir maske uygulayabilirsiniz.

KOKULU MUMLAR KULLANABİLİRSİNİZ

Kış banyosu yaparken dışarıdaki soğuk havanın makûs enerjisini yok edecek tüm bedeninizi dinlendirecek güzel kokan bir mum yakabilirsiniz. 

NATÜREL SABUNLARI SEÇİM EDİN

Sabunlar

Kışın duyarlılaşan cildiniz için özel arınıcılar kullanmakta fayda var. Suratınıza uygulayacağınız mahsuller cildinizin duyarlı olduğu günlerde itinayla seçilmesi gerekir. Suratınıza ne kadar iyi bakıyorsanız ve soğuk abuhavada nemi ondan koparmayacak mahsuller seçim ediyorsanız, bedeniniz de göstermelisiniz. Bu surattan kış banyonuz için bakım yapan ve cildi ekstra ıslatan arınıcılar seçim etmelisiniz.