Ombre nedir? Evde adım adım ombre saç nasıl yapılır?

9

Sezonun en trend saç modellerinden biri olan ve tüm bayanların merak ettiği ombre saç, kuaförlerin en çok para kazandıkları alanlardan biri haline geldi. Saçların diplerini hırpalamadan yalnızca uç kısımlarına yapılan ombre, muntazam yapıldığında çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Peki konutta ombre nasıl yapılır?

Fransızca’da gölge anlamına gelen ombre, saç uçlarının saç diplerine göre daha sarih tonlara boyanması tekniğine verilen bir hoşluk uygulamasıdır. Geçtiğimiz sezonda ismini sıkça dinlediğimiz ombre, 2020 senesine damga vurmaya hazırlanıyor. Ombre saça gölge verirken, natürel geçişler sayesinde saçın ışıltı kazanmasını sağlar. Doğru teknikler uygulandığında müthiş bir görünüm oluşturan ve natürel duruş sergileyen ombre, tesirli netice almak istiyorsanız kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Hem kalın hem de ince saç tellerine uygulanabilen bu usul saç diplerinin natürel renginde veya boyalı başka bir tonda vazgeçildiği saç modelinde, genellikle şakaklar haysiyetiyle renk yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Bu sebeple gölge, kullanıcı düz saç boyalarına göre çok daha uzun ömürlü, ekonomik ve zahmetsiz görülüyor. Konutta da gölge saç modelini yapabileceğinizi öğreniyor muydunuz?  

KONUTTA RÖFLE NASIL YAPILIR? BİLMEK İÇİN TIKLAYIN…

ombre

MALZEMELER

Saç renginizden 2 veya 3 ton açık saç boyası
Eldiven
Boya fırçası ve kabı
Alimünyum folyo

KONUTTA BALYAJ NASIL YAPILIR? BİLMEK İÇİN TIKLAYIN…

ombre yapımı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Öncelikle boyayı hazırlayıp bir kenara koyun. Daha sonra saçlarının ombre yapmak istediğiniz kısmı bir tarak desteğiyle tarayın . Bu yer saç diplerinizden en az 20 cm alttan başlamalıdır.

Ardından taradığınız saçlarınıza boyayı uygulayıp, folyo ile kapatın.

Şayet saçlarınız sarih renk ise 25 -35 dakika, koyu renk ise 35-40 dakika kadar bekletmeniz yeterli ocaktır.